731 867 679 info@voltx.cz

Často kladené dotazy

Jaký je orientační termín realizace?

Přibližně 2 měsíce trvá vyřízení administrativy, projektu a dotací. Pak Vám přidělíme termín realizace, který bude v horizontu 1-2 měsíců od podpisu smlouvy o připojení. Samotná realizace standardně trvá 1-2 dny.

Celý proces toho, jak to u nás funguje najdete na stránce Naše služba.

Jaká je návratnost investice do fotovoltaiky?

Návratnost je individuální a vypočítáváme ji na míru pro každého klienta po technickém zaměření. Vždy bereme v potaz spotřebu domu, klientovy návyky a další parametry. Obecně ale lze říci, že se při nynějších cenách elektrické energie a díky dotacím NZÚ návratnost pohybuje kolem 5-7 let.

Jaká je dostupnost servisu?

Pokud se u Vás vyskytne jakýkoli problém, nezáleží na lokalitě a společně ho vyřešíme. Většina servisních zásahu se dnes provádí přes vzdálený přístup. Pokud je nutná návštěva technika u vás doma, naši technici jsou každý týden v terénu po celé ČR, takže nebude problém operativně vyřešit situaci některým z techniků.

Můžu se podívat na reference?

Na stránce Realizace najdete několik našich vybraných realizací od klientů, kteří souhlasili se zveřejněním fotek jejich domů. Můžete se podívat na realizovaný systém, dotaci, na kterou dosáhli i roční spotřebu domácnosti.

Vyřizujete dotaci? Garantujete její výši?

Ano, vyřizujeme dotaci z programu NZÚ až do výše 301 000 Kč. Konkrétní výši dotace pro Váš dům s vybraným řešením Vám sdělíme po technickém zaměření Vašeho domu. Dotaci po technickém zaměření garantujeme.

Řešíte CHKO a památkáře?

Pokud se Váš dům nachází v Chráněné krajinné oblasti, díky našim zkušenostem Vám můžeme pomoci s vyřízením potřebných dokumentů. Je to ovšem časově náročný úkon a je vždy lepší, když ho máte již vyřízený nebo ho řešíte samostatně.

Proč je v předběžné cenové nabídce takové rozmezí cen?

Rozmezí cen v předběžné cenové nabídce je uvedeno z důvodu nedostatku vstupních informací pro tvorbu této nabídky. Po osobním technickém zaměření dojde k přesné specifikaci ceny na míru Vašeho domu.

Pro vytvoření finální cenové nabídky je potřeba zohlednit nutné stavební úpravy, zvolení vhodné technologie, zaměřuje se délka tras AC a DC, specifikují se přesné konstrukce pro uchycení FVE panelů a další parametry. – To vše se dozvíme z kvalitního osobního technického zaměření našim specialistou.

Nabízíte Wallbox (nabíječku na elektromobil)? Jaký?

Nabízíme několik typů Wallboxů (nabíječek na elektromobil), na které Vám také zařídíme dotaci z programu NZÚ. V nabídce máme:

Wallbox Victron 22kw (výroba Holandsko) s doplatkem,
Wallbox EvMate 11kw (výroba Česká republika) s doplatkem
nebo Wallbox 2v1 (výroba Čína) bez doplatku.

Máte celočerné panely – jaký je mezi nimi rozdíl?

Celočerné (označované také jako AllBlack nebo Full Black) panely nabízíme. Rozdíl je pouze v designu a v pořizovací ceně. Jejich použití je většinou potřebné v CHKO a kvůli památkářům.

Můžu zvolit vlastní komponenty, které jsem si vybral?

S komponentami v našich sestavách máme dlouholeté zkušenosti a jejich kompatibilita a kvalita je ověřena. Nenabízíme možnost změny komponentů.

Je FVE schopná pracovat stejně v letním/zimním období?

Fotovoltaika vyrobí v jarních, letních a podzimních měsících téměř 80–90 % ze své celkové roční výroby. V letním období funguje domácnost běžně přes den z přímé výroby z FVE panelů a v noci z baterií. V létě je minimální potřeba využívaní energie z distribuční sítě.

V zimním období vyrobí fotovoltaická elektrárna cca 10–20 % ze své celkové roční výroby. Z toho důvodu je potřeba zbylou energií dokupovat z distribuční sítě. Baterie slouží v zimě jako záloha pro domácnost v případě výpadku energie z distribuční sítě

Jak se řeší přebytky z fotovoltaiky?

Přebytky z výroby Vaší fotovoltaické elektrárny se dají řešit třemi způsoby:

Přebytky je možné směřovat jako akumulace do vody – a zabezpečovat tak ohřev vody.
Přebytky může fotovoltaika také odesílat do distribuční sítě – jako výkup nebo na spotový trh skrze „dodavatele“ vykupujícího energie z mikrozdrojů.
Poslední možnost je vypnutí přebytků, kdy dojde po uspokojení spotřeby domácnosti a nabití baterií k útlumu výroby na panelovém poli.

Proč nepoužíváte panely 540Wp?

Léty ověřeny panely 450Wp jsou mnohem vhodnější pro domovní instalace. Panely 450Wp jsou největší možné panely, které lze přichytit na dva hliníkové profily.

Oproti tomu mají panely 540Wp (a větší) až o 50 % dražší konstrukci z důvodu nutnosti přichycení na 3 profily. Při konstrukcích na rovných střechách hrozí u větších panelů riziko prohnutí.

Technický rozdíl je pouze v tom, že panel 540Wp je rozměrově větší než panel 450Wp.